SUKCESY W SZACHOWYM GRAND PRIX ZIĘBIC

28 maja 2019 r. 71 zawodników z terenu naszej gminy wzięło udział w finałowych zawodach szachowych, był to  drugi turniej z cyklu Grand Prix Ziębic „Ziębickie Orły” o Puchar Burmistrza. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 30 minut na każdego zawodnika.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Sędzia Główny Pan Kazimierz Szydełko.
Podczas zawodów obowiązywały aktualne przepisy gry FIDE  i rozgrywanie partii szachowej przy użyciu zegara szachowego. O zajętym miejscu decydowała liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości punktacja pomocnicza.W trakcie zawodów, była możliwość zdobycia kategorii szachowych. Kategoria szachowa to poziom lub tytuł nadawany szachistom określający ich siłę gry.
Trzynaścioro zawodników w grupie młodszej i czworo w starszej zdobyło swoją pierwszą w życiu V kategorię szachową. Dziewięcioro: pięcioro w grupie młodszej i czworo w starszej wypełniło normę na wyższą kategorię, tym samym podwyższyło kategorię z V na IV. Jedna zawodniczka, Milena Regner, wypełniła normę na III kategorię. Zdobywcy V kategorii: Wiktor Oślizło, Dominik Ciastowicz, Miłosz Strutyński, Filip Butor, Maksymilian Kwiatkowski, Sanocki Sylwester, Kacper Pieńkowski, Adam Olszyński, Zuzanna Bazylak, Aleksandra KierkowskaJessica Pietraś, Wiktoria Bieszczad, Martyna Prażmowska, Mateusz Sawicki, Mateusz Kloc, Szymon Kloc i Mateusz Stalica. Normę na wyższą kategorię wypełnili: Gabriel Prytuła, Alan Ziemlewski, Igor Galik, Martyna Wójcik, Szymon Opach, Michał Sawicki, Kacper Rzepa, Adam Zych, Bartosz Poplata-Skalski.

Po rozegranych 7 rundach wyniki wyglądały następująco:

Grupa A: ur. 2011 i młodsi chłopcy

1. Marcel Rawski kl. 2
  2. Jakub Pawlak
  3. Szymon Opach

Grupa B: ur. 2008-2010

chłopcy

1. Gabriel Prytuła
  2. Igor Galik
  3. Alan Ziemlewski

- szachy5.jpg

dziewczynki

1. Martyna Wójcik
  2. Marika Fitak
  3. Julia Szulin

Na zakończenie Turnieju Organizatorzy podsumowali cały cykl Grand Prix, na który złożyły się dwa kolejne spotkania (zawody odbyły się 06.03.2019 i 28.05.2019) warunkiem klasyfikacji Grand Prix był udział w obu turniejach:

Grupa A: ur. 2011 i młodsi

chłopcy

1. Jakub Pawlak
  2. Marcel Rawski
  3. Szymon Opach

Grupa B: ur. 2008-2010

dziewczynki

1. Martyna Wójcik
  2. Julia Szulin
  3. Marika Fitak

Organizatorzy nagrodzili również najmłodszego uczestnika Turnieju, Ksawerego Rawskiego, dla którego był to debiut szachowy o Puchar Burmistrza.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale uczestnictwa. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz karty podarunkowe do Księgarni Feniks w Ziębicach w kwotach 25 zł, 50 zł i 75 zł. Zdobywcy pierwszych miejsc, słodycze. Przedszkolaki otrzymały medale oraz nagrody książkowe.

Gratulujemy!!!

www.orlapolana.szkolnastrona.pl