SPRAWOZDANIE Z WEWNĄTRZ-PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU WOKALNEGO „ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLAKI”

SPRAWOZDANIE  Z  WEWNĄTRZ-PRZEDSZKOLNEGO  KONKURSU  WOKALNEGO

„ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLAKI”

Dnia 30 października 2019 roku odbył się konkurs wokalny  „Rozśpiewane przedszkolaki”

Celem konkursu była prezentacja i promocja twórczości artystycznej dzieci w wieku przedszkolnym   oraz rozbudzanie u dzieci zamiłowania do śpiewu.

Każdy uczestnik prezentował jedną piosenkę o dziecięcej  tematyce w języku polskim, mógł śpiewać samodzielnie lub z podkładem muzycznym w czasie nie dłuższym niż 3 minuty. Dzieci miały również możliwość wystąpienia w duecie.  W konkursie brały udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat, podzielone na trzy kategorie wiekowe: 3 i 4 latki , 5 latki i 6 latki.

Jury w składzie 2 członków i przewodniczącą  Anną Szempruch oceniając występ przedszkolaka brało pod uwagę walory głosowe, prezentację sceniczną oraz muzykalność dziecka. Po długich naradach jury ogłosiło wyniki:

W Kategorii dzieci 3,4 letnich:

I miejsce – Ksawery Rawski

II miejsce – Kalinka Gicala

III miejsce- duet: Martynka Tomczyk i Kasia  Zbieg

W kategorii dzieci 5 latków

I miejsce – duet: Natalia Zarzeczna i Kuba Podlecki

II miejsce- Wiktor Szempruch

III miejsce – Gabrysia Czyszczoń

W kategorii dzieci 6 latkiów:

I miejsce -  Zuzia Jeżewszka

II miejsce – Alicja Nowak

III miejsce – Kacper Szandor

Wyróżnienia otrzymali:  Emilia Graczyk, Filip Butor, Ignacy Zając i  Kacper Pieńkowski

Dzieci, które zajęły czołowe miejsca otrzymały nagrody, pozostałe przedszkolaki słodki upominek i dyplom za udział. Konkurs przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze.

Koordynator konkursu - Adela Działek