O szkole

Zespół Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu  - mała szkoła z wielkim sercem.....bo przecież dziecko jest najważniejsze...

ZSiP w Niedźwiedziu to szkoła, gdzie dzieci uczą się, rozwijają, poznają światw spokojnej
i przyjaznej atmosferze.

Mało liczne klasy dają możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka. Szkoła średnio raz w miesiącu organizuje wyjazdy na różnego rodzaju przedstawienia, do ZOO,  kina, na basen oraz wycieczki krajoznawcze.

Każdego roku organizowane są również wyjazdy nad polskie morze w ramach Zielonej Szkoły. Koszt wszystkich wyjazdów organizowanych w ZSiP Niedźwiedź jest zawsze minimalny.

Klasopracownie - wszystkie sale w szkole są duże, jasne i słoneczne. Ze względu na wiek dzieci (od 4 do 9 lat) uczęszczających do naszej szkoły w każdej sali znajduje się dywan, który jest niezbędny do stosowania przerw relaksujących w czasie zajęć, nauki przez zabawę i odpoczynku.

Świetlica - otwarta jest od godz. 7:00 do 15:00 - godziny funkcjonowania dostosowujemy do potrzeb rodziców pracujących zawodowo.

Sala świetlicy wyposażona jest w duży telewizor, dywan, zabawki i gry edukacyjne oraz stoliki, przy których dzieci jedzą posiłki i mogą odrobić zadania pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Sala gimnastyczna - to duży atut szkoły, ponieważ jest połączona z budynkiem szkolnym, dzięki czemu dzieci po skończonej zabawie lub zajęciach wychowania fizycznego nie wychodzą na zewnątrz. Przechodzą z sali bezpośrednio do swoich klas. Sala gimnastyczna wyposażona jest w sprzęt sportowy, rekreacyjny oraz zabawki.

Ogród szkolny - mieszczący się bezpośrednio przy budynku szkolnym jest dużym, ogrodzonym terenem. Powierzchnia ogrodu pokryta jest trawą i wyposażona w bezpieczny sprzęt rekreacyjny.