Dzień Marchewki u Krasnoludków

,,Na marchewki urodziny.
Wszystkie zeszły się jarzyny.
A marchewka gości wita.
I o zdrowie grzecznie pyta"
W naszym przedszkolu jak co roku zorganizowaliśmy 05 października 2023r Dzień Marchewki żeby zachęcić dzieci do spożywania marchewki jako źródła witamin.
Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w kolorze pomarańczowym, przyniosły z domu marchewki i miały założone opaski na głowach ze znaczkiem marchewki.
Przedszkolaki wysłuchały z ciekawością wiersza Jana Brzechwy Na marchewki Urodziny.
Brały udział w zabawie przy piosenkach Urodziny marchewki i Owoce I warzywa.Rozwiazyły zagadki o warzywach.W rozmowie dowiedziały się na temat zdrowego odżywiania, walorach smakowych I zdrowotnych marchewki.To właśnie marchewka jest warzywem ,które zawiera najwięcej dla zdrowia witaminy.
Kolorowały obrazek marchewki.
Po tych zabawach przy piosenkach nastąpiła degustacja surowej marchewki oraz poczęstunek dzieci z grupy starszej i dzieci że szkoły.
Dziękujemy mamie Igora pani Marzence za upieczenie smacznego i zdrowego ciasta marchewkowego ,które dzieci z apetytem zjedli.
Po takiej zabawie i dawce witamin na pewno Przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.