Program Ekologiczny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Program Kubusiowi Przyjaciele Natury to ogólnopolski program ekologiczny w którym nasze przedszkole bierze już udział po raz kolejny.
Celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej, szacunku do przyrody, kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.
Pierwsze zajęcia o tematyce Misja Przedszkole.
Na tropie zmian klimatycznych odbyły się 30 stycznia 2024r.
Dzieci z uwagą wysłuchały listu ,,Wezwanie Kubusia ".Rozmawiały na temat treści listu.Bawiły się przy piosence ,,Piosenka ekologiczna".Oglądały bajkę ,,Bajkę o dbaniu o naturę ".Rozmawiały na temat treści bajki.
Brały udział w zabawie ruchowej ,,Prezenterzy pogody".Wybrały się na spacer po wsi aby obserwować pogodę. Wykonały również rysunek zaobserwowanej pogody .
Należy już od najmłodszych lat wdrażać konieczność ochrony środowiska przyrodniczego i kształtowanie nawyków proekologicznych.