OGÓLNOPOLSKI EKOLOGICZNY PROGRAM "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

Program Kubusiowi Przyjaciele Natury to ogólnopolski program ekologiczny w którym nasze przedszkole bierze już udział po raz kolejny.
Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.
Drugie zajęcia Misja Dom ,,Na Tropie Ekonawyków "odbyły się 04.04.2024r.
Dzieci z uwagą wysłuchały listu ,,Wezwanie Kubusia”. Rozmawiały na temat treści listu.
Bawiły się przy piosence ,,Piosenka ekologiczna”, ,,Segregujemy śmieci "
Oglądały bajki ,,Kubuś Bajkał o dbaniu o naturę " Kubuś Bajka o recyklingu. Rozmawiały na temat treści bajek.
Dlaczego tak warto oszczędzać prąd i wodę i dlaczego tak ważne jest segregowanie odpadów i co można ponownie z nich zrobić pożytecznego. Zapoznały się z kolorami pojemników na śmieci i rodzajami odpadów, które należy wrzucać do poszczególnych pojemników. Należy już od najmłodszych lat wdrażać dzieci do konieczności ochrony środowiska przyrodniczego i kształtować nawyki proekologiczne.