VII Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych „Mała Scena 2024”

VII Gminny Przegląd Amatorskich Form odbył się 24 kwietnia 2024r w Ziębickim Centrum Kultury, którego organizatorem był Zespół Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu.

Tegorocz tematyką było „Świat się śmieje”. Na scenie zaprezentowały się grupy teatralne z Henrykowa, Niedźwiedzia i Ziębic. Każdy zaprezentował swój własny, autorski pomysł na spektakl, wykorzystując rozmaite techniki i zaskakujące rozwiązania scenograficzne.

Podczas odbywającego się przeglądu wystąpiły 4 zespoły. Mali aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach zaprezentowali przedstawienie pt.: "Baba Jaga u dentysty”, ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach „Lekcja na wesoło”, zeSzkoły Podstawowej w Henrykowie  „Szkoło, szkoło ale tu wesoło”, a uczniowie z Zespołu Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu  "Szkoła na wesoło". Spektakle oceniało niezależne jury w składzie:

1. Barbara Ryba – Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Ziębicach
2. Dominika Samborska– Kierownik Biblioteki Publicznej w Ziębicach
3. Anna Boczar – wieloletni nauczyciel biblioteki

W obecnym roku organizatorzy zaplanowali III miejsce dla dwóch grup teatralnych.

Po naradzie jury podjęło decyzję, która okazała się jednogłośna:

I miejsce  - mali aktorzy z ZSiP w Niedźwiedziu

II miejsce - grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie

III miejsce - artyści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach i ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach

Oprócz nagród grupowych Jury przyznało indywidualne wyróżnienia za osobowość aktorską, otrzymali je:

1. Michalina Szewczyk ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie
2. Julia Waksmundzka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach.
3. Oliwia Janik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach.
4. Natalia Zarzeczna  z Zespołu Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu

W trakcie przerw między spektaklami uczniowie z Niedźwiedzia zabawiały widzów muzycznymi układamitanecznymi do różnych utworów.

Każdy zespół teatralny otrzymał dyplom, nagrodę w postaci gry planszowej a trzy miejsca na podium otrzymały statuetki. Indywidualności nagrodzono książkami.

Głównym sponsorem ufundowanych nagród był Dyrektor GCEiS w Ziębicach i Rada Rodziców Zespołu Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu– za co serdecznie dziękujemy.

Nieocenioną pomocą w przygotowaniu konkursu byli jak zawsze, nauczycielei pracownicy obsługi  ZSiP w Niedźwiedziu.